Põhisisu juurde
Migration and Home Affairs
16. veebruar 2024

Tee inimkaubandusele lõpp. Katkesta nähtamatu ahel

THB campaign banner

 

Tee inimkaubandusele lõpp

Kampaania eesmärk on aidata kaasa inimkaubanduse tõkestamisele, suurendades teadlikkust seda liiki kuritegevusest, mis jätab inimesed ilma nende põhiõigustest.

Igal aastal teatatakse ELis ligikaudu 7000 inimkaubanduse ohvrist. Kuid neid on kindlasti palju rohkem. Üle 50% on ELi kodanikud, kes langevad inimkaubanduse eri vormide, näiteks seksuaalse ärakasutamise, sunniviisilise töö ja sunniviisilise kerjamise ohvriks.

Inimkaubandus on vägivaldne kuritegu, mille on toime pannud üksikisikud või rahvusvaheliselt tegutsevad organiseeritud kuritegelikud võrgustikud. See võib tuua inimkaubitsejatele tulu ligi 14 miljardit eurot aastas ainuüksi seksuaalse ärakasutamise kaudu.

Inimkaubanduse tõkestamine on ELi ja selle partnerite prioriteet. Iga inimese panus võib olla inimkaubanduse vastases võitluses otsustava tähtsusega.

Katkesta nähtamatu ahel

Samuti võite aidata suurendada teadlikkust, osaledes kampaanias „Lõpp inimkaubandusele. Katkestame nähtamatu ahela“. Kõik kampaaniamaterjalid on tasuta kättesaadavad ja neid võib leida allpool esitatud allikatest.

Kui kahtlustate inimkaubanduse juhtumit või olete selle ohver

Mida teeb EL inimkaubanduse vastu võitlemiseks?

Lisateave inimkaubanduse vastu võitlemise ELi poliitika ja meetmete kohta.

Materjalid

Kasutage kampaaniamaterjale ja aidake suurendada teadlikkust.

Üheskoos saame teha lõpu inimkaubandusele.

1. DETSEMBER 2023
Digital kit
eesti
(22.74 MB - ZIP)
Laadige alla