Přejít na hlavní obsah
Migration and Home Affairs
16. února 2024

Skoncujme s obchodováním s lidmi. Přerušme neviditelný řetězec

THB campaign banner

 

Skoncujme s obchodováním s lidmi

Cílem této kampaně je pomoci ukončit obchodování s lidmi lepší informovaností o tomto druhu trestné činnosti, která lidi připravuje o jejich základní práva.

Každý rok je v EU hlášeno přibližně 7 000 obětí obchodování s lidmi. O mnoha dalších obětech se však vůbec neví. Více než 50 % jsou občané EU – stávají se oběťmi různých forem obchodování s lidmi, jako je sexuální vykořisťování, nucená práce a nucené žebrání.

Obchodování s lidmi je násilný trestný čin páchaný jednotlivci nebo organizovanými zločineckými sítěmi, které působí na mezinárodní úrovni. Může generovat až 14 miliard eur ročně pro obchodníky s lidmi, pouze za účelem sexuálního vykořisťování.

Ukončit obchodování s lidmi je pro EU a její partnery prioritou. K boji proti obchodování s lidmi může přispět každý. Právě váš čin může být ten rozhodující.

Přerušme neviditelný řetězec

Můžete také přispět ke zvýšení povědomí veřejnosti tím, že se stanete součástí kampaně „Skoncujme s obchodováním s lidmi. Přerušme neviditelný řetězec“. Všechny materiály ke kampani lze použít, k dispozici jsou v níže uvedených zdrojích.

Máte-li podezření na případ obchodování s lidmi nebo jste-li jeho obětí

Jak EU bojuje proti obchodování s lidmi

Další informace o politikách a opatřeních EU v oblasti boje proti obchodování s lidmi

Zdroje

Využijte materiálů kampaně a pomozte zlepšit informovanost o tomto problému

Společně můžeme skoncovat s obchodováním s lidmi

1. PROSINCE 2023
Digital kit
čeština
(22.94 MB - ZIP)
Stáhnout