Pereiti prie pagrindinio turinio
Migration and Home Affairs
Naujienų straipsnis2022 m. liepos 15 d.Migracijos ir vidaus reikalų generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 1 min

Vaikų labdaros organizacijos visame pasaulyje remia istorinės reikšmės teisės aktą, kuriuo siekiama apsaugoti jaunimą

Children’s charities around the world champion ‘historic’ law to protect young people

Pasaulyje sparčiai daugėjant pranešimų apie prievartą prieš vaikus, daugiau kaip 70 vaiko teisių organizacijų pasirašė atvirą laišką, kuriuo pritariama siūlomam ES teisės aktui, kuriuo siekiama apsaugoti vaikus nuo seksualinės prievartos. Šiame laiške palankiai vertinamas „laiku priimtas ir istorinę reikšmę ne tik Europai, bet ir pasauliui turintis teisės aktas“.

Pagrindinės Europos ir tarptautinės organizacijos, siekiančios užtikrinti vaikų saugą ir saugumą, pritarė siūlomam teisės aktui dėl seksualinės prievartos prieš vaikus prevencijos ir kovos su ja. Tarp jų – „Dingę Europos vaikai“, „Eurochild“, Vokietijos vaikų fondas, ECPAT International, „Thorn“ ir daug kitų.

Organizacijos laiške teisės aktą vertina kaip „svarbų žingsnį siekiant geresnės vaikų teisių apsaugos“. Jos taip pat palankiai vertina nepriklausomo ES seksualinės prievartos prieš vaikus prevencijos ir kovos su ja centro kūrimą.

Rašte taip pat teigiama:

„Taip pat palankiai vertiname bendrą įsipareigojimą įvertinti riziką ir patvirtinti prevencines priemones [...], tokiu būdu remiant pritaikytąją saugą. Sukūrus naują technologijų ir naudotojų skaidrumo sistemą bus skatinami prasmingi ir išmatuojami veiksmai kovojant su seksualinės prievartos prieš vaikus medžiaga.“

Organizacijos „WeProtect Global Alliance“ vykdomasis direktorius Iain DRENNAN sakė:

„Kaip matyti iš mūsų naujausio pasaulinių grėsmių vertinimo, vaikai šiandien susiduria su nuolatine vaikų seksualinio išnaudojimo ir prievartos prieš juos internete grėsme. Tokie teisės aktai, kuriuos pasiūlė ES, yra labai svarbūs siekiant apsaugoti vaikus internete. Tai daroma visų pirma sutelkiant dėmesį į žalos internete prevenciją ir nusikaltėlių patraukimą baudžiamojon atsakomybėn.“

Perskaitykite visą atvirą laišką.

Apie siūlomą teisės aktą

Apie siūlomą reglamentą 2022 m. gegužės 11 d. paskelbė Komisijos narė Y. Johansson. Pagal šį teisės aktą technologijų įmonės privalo įvertinti riziką, ar jų paslaugomis gali būti piktnaudžiaujama seksualinės prievartos prieš vaikus tikslais. Pagrįstais atvejais gali būti reikalaujama, kad įmonės aptiktų seksualinės prievartos prieš vaikus medžiagą, apie ją praneštų ir ją pašalintų. Jos taip pat turės nustatyti vaikų viliojimo atvejus ir apie juos pranešti. Taip bus panaikinta praktika leisti technologijų įmonėms savo nuožiūra imtis tokių veiksmų.

Sužinokite daugiau apie siūlomą reglamentą.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. liepos 15 d.
Autorius
Migracijos ir vidaus reikalų generalinis direktoratas