Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
Migration and Home Affairs

Mūsų tikslas – saugoti, remti ir įgalinti nukentėjusiuosius.

Patirta seksualinė prievarta vaikus gali sutraumuoti visam gyvenimui. Vaikui laiku suteikus tinkamą pagalbą, jis gali toliau tinkamai vystytis. Štai kodėl šiuose teisės aktuose atkreipiamas dėmesys į laiku suteikiamą tinkamą paramą. Parama nukentėjusiesiems taip pat bus svarbi siūlomo ES seksualinės prievartos prieš vaikus prevencijos ir kovos su ja centro užduotis.

Centras suburs ekspertus, kad jie tarpusavyje dalytųsi patirtimi ir nuspręstų, kurie veiksmai remiant nukentėjusiuosius yra efektyvūs, o kurie – ne. Centras atliks tyrimus, kad paremtų faktiniais duomenimis pagrįstą pagalbos ir paramos nukentėjusiesiems politiką.

ES centras taip pat padės nukentėjusiesiems pašalinti iš interneto vaizdus ir vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuota prievarta prieš juos. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti prieinami internete net praėjus daugeliui metų po patirtos prievartos. Tai prisideda prie nukentėjusiųjų traumos ir pažeidžia jų privatumą. Centras aktyviai ieškos medžiagos internete ir praneš bendrovėms, kad ją pašalintų.

ES centras sukurs internetinę platformą, kurioje nukentėjusieji galės rasti informaciją apie paramą, kurią jie gali gauti savo gyvenamojoje vietoje arba internete.

Sužinokite daugiau apie ES seksualinės prievartos prieš vaikus prevencijos ir kovos su ja centrą.