Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
Migration and Home Affairs
Raksts par jaunumiem22 novembris 2022Migrācijas un iekšlietu ģenerāldirektorāts

Kā ziņojums par seksuālu vardarbību pret bērniem palīdzēja glābt 140 bērnus

How a child sexual abuse report helped rescue 140 children

Ziņojums, ko pirms neilga laika iesniedza kāds tiešsaistes pakalpojumu sniedzējs, noveda pie 46 seksuālo varmāku aresta Jaunzēlandē un pie pāri par 100 aizdomās turēto personu identificēšanas visā ES. Līdz ar to no seksuālas vardarbības tika pasargāti vairāk nekā 140 bērni visā pasaulē. Šis gadījums parāda, kā tikai viens ziņojums var radīt pārmaiņas un glābt simtiem bērnu no seksuālas vardarbības. Šādi ziņojumi bieži vien var būt vienīgais veids, ka atklāt ļaunprātīgas izmantošanas gadījumus, ko var būt grūti pamanīt pat cilvēkiem, kuri ir vistuvāk bērnam.

2019. gadā šis tiešsaistes pakalpojumu sniedzējs ziņoja, ka liels skaits personu izmanto tā platformu, lai apmainītos ar satraucošām fotogrāfijām, ieskaitot tādas, kurās redzami pret zīdaiņiem un bērniem pastrādāti seksuālas vardarbības sadistiski akti. Pēc šī ziņojuma tika ierosināta starptautiska izmeklēšana, ko vadīja Jaunzēlandes Iekšlietu departaments. Izmeklēšanu atbalstīja Eiropols, Interpols un tiesībaizsardzības iestādes no Austrālijas, Austrijas, Čehijas, Grieķijas, Horvātijas, Slovēnijas, Spānijas, Ungārijas, Apvienotās Karalistes, ASV un Kanādas.

Rezultātā tika atklāti 32 GB tādu materiālu, kuros atspoguļota seksuāla vardarbība pret bērniem. Tika atvērtas vairāk nekā 830 lietas visā pasaulē. Daži gadījumi bija īpaši satraucoši — divi aizdomās turētie no Austrijas un Ungārijas ļaunprātīgi izmantoja savus bērnus, kuriem bija attiecīgi seši un astoņi gadi. Tagad abi bērni ir drošībā. Tika konstatēts, ka vēl viens cits aizdomās turētais no Spānijas glabā un izplata materiālus, kuros atspoguļota seksuāla vardarbība pret bērniem, kā arī uzņem videomateriālus ar kailiem pieaugušajiem, kuri veic seksuālu aktu, bez viņu piekrišanas. Visā ES joprojām turpinās liels skaits izmeklēšanas procesu.

Jauni ES noteikumi seksuālas vardarbības pret bērniem apkarošanai

Diemžēl, neraugoties uz šo iedvesmojošo piemēru, ne visi tiešsaistes pakalpojumu sniedzēji iesniedz šādus ziņojumus. 2022. gada maijā Eiropas Komisija ierosināja tiesību aktu, kas uzliek tehnoloģiju uzņēmumiem par pienākumu novērst un atklāt seksuālu vardarbību pret bērniem to platformās. Tas ietver uzmākšanās gadījumus — praksi, kad seksuālie plēsoņas veido attiecības ar bērniem, lai viņi varētu manipulēt, ekspluatēt un ļaunprātīgi izmantot bērnus.

ES mērķis ir līdz 2024. gada augustam padarīt šo likumu par realitāti. Ja līdz tam laikam šis tiesību akts netiks pieņemts, spēkā esošā ES regula zaudēs spēku un plēsoņām būs vieglāk nesodīti seksuāli izmantot bērnus.

Uzziniet vairāk par to, kā ES plāno pārtraukt seksuālu vardarbību pret bērniem.

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
22 novembris 2022
Autors
Migrācijas un iekšlietu ģenerāldirektorāts