Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
Migration and Home Affairs
Naujienų straipsnis22 lapkritis 2022Migracijos ir vidaus reikalų generalinis direktoratas

Kaip pranešimas apie seksualinę prievartą prieš vaikus padėjo išgelbėti 140 vaikų

How a child sexual abuse report helped rescue 140 children

Neseniai internetinių paslaugų teikėjo pateiktas pranešimas suteikė galimybę Naujojoje Zelandijoje suimti 46 seksualinę prievartą prieš vaikus naudojusius asmenis ir nustatyti daugiau kaip 100 įtariamųjų visoje ES. Todėl daugiau kaip 140 vaikų visame pasaulyje buvo išgelbėti nuo seksualinės prievartos. Šis atvejis rodo, kaip vos vienas pranešimas gali pakeisti padėtį ir padėti šimtus vaikų išgelbėti nuo seksualinės prievartos. Dažnai tik tokie pranešimai gali padėti nustatyti prievartą – ją pastebėti gali būti sunku net vaiko artimiesiems.

2019 m. internetinių paslaugų teikėjas pranešė, kad daug žmonių naudodamiesi jo platforma keičiasi susirūpinimą keliančiomis nuotraukomis, įskaitant sadistinio pobūdžio seksualinės prievartos prieš kūdikius ir vaikus nuotraukas. Po šio pranešimo pradėtas tarptautinis tyrimas, kuriam vadovavo Naujosios Zelandijos vidaus reikalų departamentas. Tyrimą vykdyti padėjo Europolas, Interpolas, taip pat Australijos, Austrijos, Kanados, Kroatijos, Čekijos, Graikijos, Vengrijos, Slovėnijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir JAV teisėsaugos institucijos.

Aptikta 32 GB seksualinės prievartos prieš vaikus medžiagos. Dėl šio tyrimo visame pasaulyje pradėta daugiau kaip 830 bylų. Pora bylų kelia itin didelį susirūpinimą: du įtariamieji iš Austrijos ir Vengrijos naudojo prievartą prieš savo vaikus (jiems atitinkamai buvo šešeri ir aštuoneri metai). Abu vaikai dabar yra saugūs. Be to, nustatyta, kad įtariamasis iš Ispanijos turėjo seksualinės prievartos prieš vaikus medžiagos ir ja dalijosi, taip pat filmavo nuogus suaugusiuosius ir jų seksualinio pobūdžio veiksmus be jų sutikimo. Daugybė tyrimų visoje ES tęsiama.

Naujos ES kovos su seksualine prievarta prieš vaikus taisyklės

Deja, nors šis pavyzdys yra įkvepiantis, tokius pranešimus teikia ne visi internetinių paslaugų teikėjai. 2022 m. gegužės mėn. Europos Komisija pasiūlė teisės aktą, kuriuo nustatoma, kad technologijų įmonės privalo savo platformose užkirsti kelią seksualinei prievartai prieš vaikus ir ją nustatyti. Tai apima ir vaikų viliojimo atvejus – praktiką, kai seksualiniai grobuonys mezga santykius su vaikais, kad galėtų jais manipuliuoti ir juos išnaudoti.

ES tikslas – šį teisės aktą priimti iki 2024 m. rugpjūčio mėn. Jei iki to laiko šis teisės aktas nebus priimtas, nustos galioti dabartiniai ES teisės aktai ir grobuoniams bus lengviau seksualiai išnaudoti vaikus ir likti nenubaustiems.

Daugiau informacijos apie tai, kaip ES planuoja sustabdyti seksualinę prievartą prieš vaikus.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
22 lapkritis 2022
Autorius
Migracijos ir vidaus reikalų generalinis direktoratas